Przenieś się do sieci

Coraz więcej osób rezygnują z telewizji kablowej. Do końca ubiegłego roku około 22,2 miliona osób zrezygnowało z telewizji kablowej lub innej tradycyjnej usługi telewizyjnej. Według eMarketer liczba dorosłych, którzy nigdy nie subskrybowali kablówki, wzrosła do 34,4 miliona w Europie w zeszłym roku. Wynika to z faktu, że zamiast oglądać tradycyjne programy, dziś telewizje internetowe udostępniają nam filmy online, gdzie to my decydujemy, kiedy i jak je oglądamy.  

Inne zalety telewizji internetowej

Powodów jest więcej, ale najważniejsze z nich to cena i wygoda. Streaming TV jest często znacznie tańszy niż tradycyjne pakiety kablowe. I w przeciwieństwie do telewizji kablowej, możesz zwykle oglądać swoje subskrypcje z dowolnego miejsca, na dowolnym urządzeniu z ekranem. Jeśli to czytasz, istnieje duża szansa, że korzystasz już z niektórych usług przesyłania strumieniowego – czy to YouTube, Netflix, HBO Go lub darmowych telewizji internetowych. Najważniejsze pytanie w ostatnich latach dotyczyło tego, czy streaming jest w stanie całkowicie zastąpić abonament kablowy: programy na żywo, obszerne listy kanałów, sport. Odpowiedź brzmi … to zależy. Jeśli potrzebujesz każdego kanału i każdej imprezy sportowej na żywo – raczej powinieneś się trzymać tradycyjnej telewizji. Jednak jeśli nie potrzebujesz każdego kanału w pakiecie kablowym, to możesz zaoszczędzić pieniądze, przechodząc na streaming.

Pierwszym krokiem jest zakup czegoś, co pozwoli i oglądać usługi przesyłania strumieniowego na telewizorze. Jeśli masz inteligentny telewizor, wystarczy pobrać aplikacje. Jeśli nie masz inteligentnego telewizora, musisz kupić urządzenie do przesyłania strumieniowego, które pozwoli ci oglądać filmy online. Jest ich mnóstwo i wszystkie są całkiem niezłe. Po uzyskaniu pola przesyłania strumieniowego może być konieczne zainstalowanie aplikacji dla wszystkich usług przesyłania strumieniowego, których chcesz użyć. Musisz się również żmudnie zalogować do nich wszystkich po rejestracji. Na szczęście będziesz to musiał zrobić tylko raz.

Co oglądać online?

Prawdopodobnie znasz Netflix i Hulu, dwa duże internetowe serwisy streamingowe tworzące własne programy. Jednak coraz częściej możesz subskrybować także niektóre główne kanały telewizyjne online. Wszystkie te usługi obejmują również filmy. Jeśli szukasz czegoś, co bardziej przypomina twój pakiet kablówki, to również całkowicie wykonalne. I nadal wydasz znacznie mniej, niż zapłaciłbyś za typowy rachunek za kablówkę. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się usługi oferujące transmisje telewizyjne na żywo. Istnieją tutaj pewne ograniczenia. W szczególności przed subskrypcją należy sprawdzić, czy usługi te obejmują wszystkie stacje lokalne. Dowiedz się też czy dana usługa pozwala ci na dostęp do bibliotek filmowych. W ten sposób będziesz mógł oglądać swoje ulubione filmy, kiedy chcesz. Ważna jest też oczywiście pojemność biblioteki oraz to, jak często jest aktualizowana i czy pojawiają się tam nowości filmowe, które jeszcze kilka miesięcy czy tygodni temu, mogłeś obejrzeć tylko w kinie.

Leave a Reply