Oglądanie bez limitu kanału Polsat News

Od pewnego czasu widzowie posiadający antenę naziemną mogą oglądać Polsat News za darmo. Stało się to możliwe dzięki rezygnacji grupy Polsat z nadawania w formacie SD i przejście na nowoczesne nadajniki MUX 4.

Program Polsat News

Ramówka Polsatu News nie odbiega od standardów przyjętych w klasycznych programach informacyjnych. Programy są nadawane w paśmie porannym, popołudniowym i wieczornym. Każdy blok programowy prowadzony jest przez innego dziennikarza i ma odmienne zadania. Od wczesnego ranka dominują informacje z dnia poprzedniego, uzupełnione najnowszymi newsami. W paśmie popołudniowym dominują rozmowy z zaproszonymi gośćmi oraz rozszerzone transmisje lokalne i zagraniczne. Stacja prowadzi bowiem współpracę z ośrodkami w Berlinie, Brukseli, a także Rzymie i Waszyngtonie. Codziennie programy Polsatu News ogląda około 4 milionów widzów. Sam program dociera do 12 milionów odbiorców.

Jak znaleźć Polsat News ?

W przypadku odbiorników telewizyjnych z wbudowanym dekoderem, wystarczy jedynie przeprowadzić wyszukiwanie ręczne kanałów. W przypadku korzystania z zewnętrznych enkoderów konieczne jest wyszukiwanie tylko kanałów cyfrowych.

Przede wszystkim zaleca się korzystanie z automatycznego wyszukiwania kanałów w menu serwisowym telewizora lub dekodera (w zależności od modelu). Jeśli po kilku minutach nie znaleziono co najmniej 10 kanałów cyfrowych, należy przejść do strojenia ręcznego. Proszę zwrócić uwagę na następujące dane: Telewizor z dvb t2 – ustawienie kanałów. Gdzie pierwsza cyfra to fizyczny numer kanału częstotliwości, a druga to wartość częstotliwości nadawania. Dane multipleksu wskazujemy podczas ręcznego strojenia kanałów telewizyjnych.

Dane multipleksu zawsze pozostają stabilne, więc nie ma potrzeby ponownego lub dodatkowego dostrajania w trybie normalnym. Problemy ze znalezieniem kanałów często pojawiają się przy korzystaniu z tzw. uniwersalnych dekoderów, które pierwotnie były przeznaczone do IPTV – interaktywnego użytkowania z możliwością dostępu do Internetu. Niektóre z tych modeli zapewniają dostęp do cyfrowego jako dodatkowej funkcji, ale samo urządzenie nie widzi różnicy między analogowym a cyfrowym.

DVB T2 na urządzeniach mobilnych i komputerach PC

Polsat News możesz też oglądać nie tylko na telewizorach, ale także na urządzeniach mobilnych i tabletach z systemem Android. Będzie to wymagało osobnego mini-tunera z możliwością podłączenia do złącza Micro USB i obsługą urządzeń z systemem operacyjnym Android. Możliwe jest również oglądanie Polsatu News zgodnie ze standardem DVB T2 na komputerach osobistych (tylko dla systemu operacyjnego Windows), pod warunkiem podłączenia zewnętrznego odbiornika zewnętrznego przez port USB. Dodatkowo trzeba będzie zainstalować odpowiedni sterownik, który można pobrać bezpłatnie z Internetu.

Leave a Reply