Kogel Mogel 3 – film tylko dla miłośników serii?

Kogel Mogel 3 to kontynuacja komedii obyczajowej Kogel Mogel z 1988 roku. Film można obejrzeć obecnie w polskiej telewizji internetowej. Czy to dzieło tylko dla fanów serii? Postanowiliśmy to sprawdzić!  

telewizor photo

Kogel Mogel 3 – film z gwiazdorską obsadą

Kogel Mogel 3 film to kontynuacja serii Kogel Mogel. Pierwsza komedia obyczajowa z tego cyklu pojawiła się w telewizji polskiej w 1988 roku. Za wyreżyserowanie trzeciej części odpowiada syn reżysera Radosława Piwowarskiego, Kordian Piwowarski, natomiast scenariusz napisała autorka scenariuszy do poprzednich części – Ilona Łepkowska.

W filmie Kogel Mogel 3 spotykamy się z całą plejadą polskich gwiazd. Niestety w produkcji zabrakło odtwórców ról męża Katarzyny Solskiej, babci Wolańskiej oraz ojca Solskiej, ale za to w obsadzie znaleźli się: Grażyna Błęcka-Kolska (aktorka wcieliła się w rolę Katarzyny Solskiej), Katarzyna Łaniewska (aktorka zagrała babcię Solską), Zdzisław Wardejn (aktor wcielił się w rolę pana Wolańskiego), Ewa Kasprzyk (pani Wolańska) oraz Nikolem Rozbicki (syn Katarzyny Solskiej). W Kogel Mogel 3 zagrali także: Anna Mucha, Katarzyna Skrzynecka, Wiktor Zborowski i Maciej Zakościelny.

Kogel Mogel 3 – ponownie spotykamy się z rodzinami Solskich i Wolańskich

W filmie Kogel Mogel 3 ponownie spotykamy się z bohaterami znanymi z poprzednich części – pani Katarzyna Solska już jest po rozwodzie i mieszka razem ze swoją matką we wsi Brzózki. Pracuje tam jako dyrektorka miejscowej szkoły podstawowej. Nagle do kraju powraca po 10 – letniej emigracji jej syn – Marcin Zawada. Chłopak mieszkał z ojcem w Holandii i powrócił do Polski, by wystartować tutaj z własnym biznesem. Pomysł Marcina okazuje się jednak dość niebezpieczny, w związku z czym musi on opuścić rodzinną wieś Brzózki. Udaje się więc do Warszawy, gdzie poznaje zupełnie przypadkowo córkę Wolańskich – Agnieszkę. W rodzinie Wolańskich natomiast jesteśmy świadkami niemałego kryzysu – mąż celebrytki i sexcoucherki Barbary Wolańskiej ma już dość jej szaleństw i postanawia się wyprowadzić, zabierając ze sobą ich córkę. Jak więc widać, dużo się dzieje!

Kogel Mogel 3 – Nominacje do Węży

Mimo że Kogel Mogel 3 przypadł do gustu fanom serii, film spotkał się także z niemałą krytyką. Produkcja zdobyła aż 11 nominacji do Węży – to antynagroda, która jest przyznawana najgorszym polskim filmom. Rekordziści w liczbie zdobytych Węży to film Botoks, Kac Wawa oraz Smoleńsk, natomiast najczęściej „nagradzanym” przez krytyków aktorem jest Borys Szyc.

Kogel Mogel 3 – Łepkowska zapowiada kontynuację

Mimo tak wielu nominacji do Węży (między innymi za najgorszy scenariusz, a także za popsucie filmowej legendy i wzorzec złej kontynuacji po latach przerwy) Kogel Mogel 3 film doczeka się kontynuacji. Scenarzystka Łepkowska zapowiedziała bowiem, że ukończyła ona pracę nad scenariuszem czwartej i ostatniej części filmu. Czy będzie to, podobnie jak Kogel Mogel 3 film dla miłośników serii czy może jednak produkcja zaskarbi sobie nowych fanów? Tego dowiemy się już za niedługo!

Leave a Reply