Jak zacząć przygodę z WordPress?

Jeśli chodzi o strony, aplikacje czy sklepy internetowe to trudno nie spotkać się z systemem zarządzania treścią WordPress. Dlaczego jest taki popularny? Dzięki niemu w kilka minuty każda osoba może stworzyć dowolną stronę www bez znajomości języków programowania. Jest to również najlepszy CMS (Content Management System) do prowadzenia bloga. Jednak jak wystartować z nim?

Darmowe poradniki

WordPress jak zacząć? Z racji tego, iż przeszło 1/3 stron w sieci korzysta z WP to bardzo łatwo o dobre i darmowe informacje na jego temat. W internecie znajdziemy odpowiedź na każde nasze pytanie. Jest mnóstwo na ten temat kursów, nagrań wideo i audio, wpisów blogowych. Dlatego, jeśli chcemy postawić swoją pierwszą stronę w sieci, a nie mamy w tym polu doświadczenia, to najlepiej będzie wyszukać jakiś poradnik w naszym rodzimym języku, który nas poprowadzi „za rączkę” przez ten proces.

Proces instalacji

WordPress jak zacząć najszybciej jak się da? Wystarczy wybrać dobrego dostawcę hostingu. Duża ich część wgra nam go w ramach zakupu. Więc tutaj będzie najprościej. Natomiast możemy także sami pobrać pliki instalacyjne i wrzucić je na serwer. Instalator w prosty sposób poprowadzi nas przez cały proces. Najtrudniejsze będzie stworzenie odpowiedniej bazy danych, którą podepniemy pod nasz system zarządzania treścią. W sieci na ten temat również znajdziemy wystarczającą ilość informacji.

CMS WordPress jest darmowy i łatwy w instalacji. Jeśli gdzieś utkniemy, to zawsze znajdziemy w internecie rozwiązanie naszego problemu. Społeczność wokół tego systemu zarządzania treści jest bardzo rozbudowana i chętna do pomocy. Każdy powinien sobie poradzić.