Jak udostępnić internet z telefonu

Żyjemy w czasach, w których internet otacza nas w zasadzie z każdej strony. Darmowe sieci Wi-Fi możemy znaleźć już w znacznej większości hoteli, centrów handlowych czy instytucji. Coraz częściej pojawia się on też w busach i pociągach. Istnieją jednak miejsca, w których nie zawsze jest możliwość skorzystania z ogólnodostępnej sieci. Wówczas ratunkiem może okazać się udostępnienie internetu ze swojego smartfona.Jak działa udostępnianie internetu z telefonu?

Udostępnianie internetu z telefonu pozwala na korzystanie z sieci przez wiele innych urządzeń. Jeśli posiadasz pakiet danych komórkowych wykupionych u danego operatora, ich udostępnienie daje Ci możliwość podłączenia takich sprzętów, jak na przykład komputer, drukarka, tablet czy telewizor odbierający Wi-Fi. Takie rozwiązanie sprawdza się najlepiej w sytuacji, gdy znajdujesz się w miejscu, w którym nie ma darmowej, ogólnodostępnej sieci, a Ty potrzebujesz załatwić coś za pośrednictwem komputera lub innego urządzenia, do którego nie da się włożyć karty SIM z wykupionym pakietem internetu komórkowego.

Podsumowując powyższy opis, udostępnianie internetu z telefonu sprawia, że staje się on swego rodzaju routerem pozwalającym na podłączanie innych urządzeń do tej samej sieci. Obecnie w taką funkcję są wyposażone wszystkie nowoczesne smartfony z dostępem do internetu.Jak udostępnić internet z telefonu?

Skoro już wiesz, na czym polega ten proces, czas zastanowić się, jak udostępnić internet z telefonu. W większości modeli popularnych smartfonów jest to bardzo prosta czynność wymagająca wejścia w ustawienia dotyczące sieci komórkowej, a następnie udostępnić ją innym urządzeniom. W zależności od wariantu telefonu i jego systemu operacyjnego, pola te mogą nosić różne nazwy. Zazwyczaj jednak są one określone jako hotspot osobisty.

Po włączeniu takiej funkcji Twój telefon staje się swego rodzaju routerem pozwalającym na podłączenie innych urządzeń. Zazwyczaj taka sieć jest zabezpieczona hasłem, co umożliwia uniknięcie sytuacji, w której obce osoby zaczną korzystać z Twojego pakietu internetu, który w znacznej większości przypadków jest limitowany. Domyślne hasło znajdziesz najczęściej pod polem służącym do włączenia hotspota. W każdej chwili możesz je zmienić, co pozwoli Ci na podłączanie urządzeń bez konieczności każdorazowego wpisywania ciągu losowych cyfr i liter ustawionych przez producenta.

Jak udostępnić internet z telefonu i czy jest to dobre rozwiązanie? Udostępnienie sieci komórkowej jest dobrym pomysłem głównie w sytuacjach, gdy awaryjnie potrzebujesz skorzystać z internetu, a nie masz dostępu do darmowego Wi-Fi. Na co dzień taka opcja może skutkować szybkim zużyciem baterii w Twoim smartfonie oraz wykorzystaniem pakietu danych, który w przypadku urządzeń mobilnych zwykle nie wynosi więcej niż 10 – 20 GB miesięcznie. Jeśli chcesz używać Wi-Fi na co dzień, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w internet domowy ,,z gniazdka” lub kartę SIM stworzoną z myślą o umieszczeniu w klasycznym routerze.

Leave a Reply