Jak kupować na aliexpress

Aliexpress to strona, o której słyszał już chyba każdy. Jej ogromną zaletą są niesamowicie niskie ceny i szeroki asortyment, w którym znaleźć można w zasadzie wszystko. Na czym polegają zakupy na Aliexpress i ile to kosztuje?Aliexpress – czym jest i co można tam kupić?

Aliexpress to chińska strona działająca bardzo podobnie do znanego nam Allegro. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że koszt zakupu przedmiotów z tak odległego kraju będzie ogromny, a przesyłka dotrze do nas bo długim czasie. Druga kwestia rzeczywiście może być prawdą, ale zarówno ceny samych produktów dostępnych na Aliexpress, jak i koszty wysyłki są wyjątkowo niskie.

Większość sprzedawców na Aliexpress oferuje darmową wysyłkę standardowym przewoźnikiem z opcją dopłacenia za nadanie przedmiotu inną, szybszą metodą. Obecnie kupując na tym portalu można także skorzystać z dostawy do paczkomatu, co stanowi wyjątkowo wygodne rozwiązanie dla wielu osób.

Co można kupić na Aliexpress? W zasadzie wszystko, od ubrań, przez zabawki, aż po elektronikę, nasiona roślin czy wyposażenie wnętrz. Większość takich produktów jest dostępnych u kilku sprzedawców jednocześnie, co pozwala na szybkie znalezienie oferty najkorzystniejszej pod względem ceny.

Jak kupować na Aliexpress i czy jest to bezpieczne? Obecnie serwis ten cieszy się ogromną popularnością, dlatego coraz więcej osób zastanawia się nad skorzystaniem z jego oferty. Kupując przedmiot uiszczamy zapłatę z góry, jednak w przypadku niektórych metod wysyłki możemy otrzymać numer pozwalający na jej śledzenie. W razie jakichkolwiek problemów istnieje także opcja bezpośredniego skontaktowania się ze sprzedawcą, a w niektórych przypadkach otrzymanie zwrotu całego kosztu lub jego części. Ma to miejsce, na przykład, w sytuacji, gdy zamówione przedmioty zniszczą się podczas transportu. Z tego powodu kupowanie na Aliexpress nie jest tak ryzykowne, jak mogło by się wydawać na pierwszy rzut oka. Jak kupować na Aliexpress?

Jak kupować na Aliexpress? Żeby kupić przedmiot na Aliexpress wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę na stronie, a następnie wybrać ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Serwis ten automatycznie tłumaczy teksty w innych językach, dlatego z łatwością możesz zapoznać się ze szczegółami konkretnej aukcji. Po wybraniu odpowiedniego przedmiotu wystarczy wybrać metodę wysyłki, a następnie zapłacić kartą kredytową lub systemem błyskawicznych płatności elektronicznych. I gotowe!

Jak kupować na Aliexpress, jeśli zależy nam na czasie? Niektóre paczki wysłane standardową, darmową wysyłką docierają do adresata w ciągu 2 miesięcy, ale zdarzają się również przypadki, gdy trafiają do Polski już w ciągu tygodnia. Po zakupie przedmiotu pojawi się przewidywany termin jego dostarczenia, ale zdarza się, że mija się on z rzeczywistym czasem nawet o kilka tygodni. A co w sytuacji, gdy chcesz, żeby paczka została dostarczona szybciej? Wówczas możesz zdecydować się na przesyłkę lotniczą zamiast morskiej, ale takie rozwiązanie wymaga dopłacenia konkretnej sumy.

Leave a Reply