Czyściec – film warty obejrzenia

„Czyściec” to wyjątkowy obraz o tematyce religijnej. Nie powinno nas to jednak zmylić, gdyż jest to film, który powinien zobaczyć każdy, niezależnie od tego w co wierzy. Ciekawa tematyka oraz bardzo wyjątkowa bohaterka sprawiają, że produkcja ta przyciąga przed ekrany wiele osób. Tym bardziej, że film ten można obecnie obejrzeć zupełnie legalnie dzięki telewizji internetowej. Warto więc zdecydować się na taki seans, by poznać historię Fulli Horak.

tablet photo

Czyściec – film oparty na faktach

Scenariusz filmu został napisany na podstawie książki samej Fulli Horak „Piękna Pani”, która między innymi opisywała niezwykłe wydarzenia z jej życia. Opowieść rozpoczyna się w momencie, gdy na jednym ze spotkań towarzyskich Fulla poznaje kobietę o niezwykle silnej wierze, która twierdzi, że doświadczyła w swoim życiu pomocy za wstawiennictwem Matki Boskiej Częstochowskiej. Fulla, która z pozoru jest dość sceptycznie nastawiona do kwestii wiary, w rzeczywistości jest pod wielkim wrażeniem kobiety i sama chciałaby doświadczyć czegoś takiego jak ona.

Niedługo potem pogrążona w modlitwie Fulla prosi Boga o znak i wówczas doświadcza pierwszego ze swoich objawień. Kobietę nawiedza założycielka zgromadzenia Najświętszego Serca Magdalena Zofia Barat. W późniejszym czasie Fulla Horak dostępuje również objawień między innymi Jana Bosko, Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Joanny d’Arc. Podczas tych wyjątkowych wizyt Święci Opiekunowie przekazują kobiecie bardzo szczegółowe informacje na temat życia po śmierci, dokładnie opisując niebo, piekło i czyściec.

Czyściec – do obejrzenia w sieci

„Czyściec” to bez wątpienia bardzo ciekawa produkcja, którą warto obejrzeć niezależnie od naszych osobistych poglądów na temat wiary. Na pewno opowieść o przeżyciach Fulli Horak będzie miała jednak znacznie mocniejszy wydźwięk dla osób religijnych, dla których obraz nieba, piekła i czyśćca jest dość dobrze znany. Niemniej jednak produkcja ta jest dość interesująca, biorąc pod uwagę fakt, że w polskich kinach niezbyt często można natrafić na filmy o takiej tematyce.

Reżyserem i autorem scenariusza obrazu „Czyściec” jest Michał Kondrat, który już wcześniej stworzył dwa inne filmy religijne „Miłość i Miłosierdzie” i „Dwie Korony”. W rolę głównej bohaterki Fulli Horak wcieliła się natomiast Małgorzata Kożuchowska, obok której grają również między innymi Philippe Tłokiński, Olga Bończyk, Kamila Kamińska, Marcin Kwaśny, Maria Niklińska, Henryk Gołębiewski oraz Ida Nowakowska. „Czyściec” można w każdej chwili legalnie obejrzeć w sieci, dzięki telewizji internetowej.

Leave a Reply