Czym jest telewizja w sieci?

Telewizja internetowa to alternatywny sposób oglądania telewizji na komputerze, telewizorze HD lub urządzeniu mobilnym, takim jak telefon komórkowy lub netbook. Telewizja internetowa jest dostarczana za pośrednictwem połączenia internetowego. Zamiast obrazu i dźwięku dostarczanego przez satelitę lub standardowe połączenie kablowe, można uzyskać do niego dostęp przez szybkie łącze internetowe, dzięki temu możemy łatwo oglądać filmy online, gdzie tylko chcemy.  

telewizor photo

Jak działa telewizja w Internecie

Telewizja w Internecie jest stosunkowo nowym pomysłem i jest bardziej opłacalna niż telewizja kablowa lub satelitarna. Z tego powodu telewizja internetowa tworzy konkurencję dla dostawców telewizji kablowej, zmuszając ich do eksperymentowania z różnymi sposobami oferowania telewizji internetowej z ich usługą subskrypcji. Ponadto większość usług telewizji internetowej jest dostępna na żądanie, dzięki czemu można oglądać program, gdy jest to dla ciebie wygodne, zamiast śledzić harmonogram telewizyjny.

Telewizja internetowa to w zasadzie programy telewizyjne dostępne online z dowolnego miejsca na świecie. Programy nie muszą być zgodne z lokalnymi przepisami dotyczącymi nadawania i można wybrać transmisję na żywo lub programy telewizyjne dostępne na żądanie. Podobnie jak telewizja kablowa, telewizja internetowa zapewnia również wygodę zatrzymania i uruchomienia programu, a także przewinięcia do tyłu, aby zobaczyć fragmenty programu, które mogły zostać pominięte. Możesz oglądać programy na komputerze lub urządzeniu mobilnym, lub przesyłać strumieniowo programy na telewizorze z płaskim ekranem.

Wiele stron internetowych telewizji internetowej zbiera listy kanałów na całym świecie, które oferują transmisje na żywo. Wystarczy przejrzeć listy według kraju i wybrać program, który chcesz oglądać. Ostatnio wiele sieci telewizyjnych pozwoliło ci na dostęp do transmisji na żywo bezpośrednio z ich strony internetowej online. Możesz wstrzymać program, przewinąć do przodu lub przewinąć do tyłu, aby zobaczyć pominięte fragmenty. Gdy uzyskujesz dostęp do programów na żądanie telewizji internetowej, możesz oglądać programy w dogodny dla siebie sposób. Często starsze programy oraz nowe programy są dostępne jako lista odtwarzania z możliwością przeglądania klipów przed wybraniem programu.

Ile kosztuje telewizja w Internecie?

Koszt telewizji internetowej zależy od tego, z której witryny zdecydujesz się korzystać. Istnieją jednak zasadniczo trzy rodzaje telewizji w witrynach internetowych, które obejmują bezpłatne witryny, które zarabiają na reklamach, zamiast pobierać opłaty za dostęp, strony z subskrypcją, takie jak Netflix i inne gdzie naliczana jest miesięczna opłata oraz inne witryny, w których płacisz zgodnie z rzeczywistym użyciem lub za każdy program, do którego uzyskujesz dostęp i pobierasz. W przypadku stron internetowych, które pobierają opłatę, koszt jest zwykle znacznie niższy niż miesięczna opłata za dostawcę telewizji kablowej.

Gdzie można znaleźć telewizję w Internecie?

W Internecie jest coraz więcej miejsc, w których można uzyskać dostęp do programów telewizyjnych zarówno na żywo, jak i na żądanie. Strony internetowe, takie jak Netflix, oferują filmy do pobrania, które są dostępne na żądanie za nominalną miesięczną opłatę za dostęp. Czy jest coś wygodniejszego niż oglądanie filmów na komputerze lub telewizorze bez martwienia się o dodatkową opłatę, która zostanie naliczona, jeśli spóźnisz się ze zwrotem filmu do sklepu? Jeśli posiadasz konsolę Xbox 360, możesz także pobierać filmy online i programy telewizyjne do tego systemu, a także używać go do grania w czasie rzeczywistym i innych czynności. Ponadto, jeśli masz konto iTunes dla iPoda, możesz używać tego konta do oglądania filmów i innych programów bezpośrednio z ekranu telewizora.

Leave a Reply